Moje zásady

  1. Udělám všechno pro to, abyste se u focení cítili příjemně
  2. Dodržuji termíny 🙂 
  3. Pracuji rychle. Nejradši mám, když můžu na fotografiích z dané zakázky začít pracovat již po návratu z ní. Vašim fotkám se chci totiž věnovat v době, kdy mám ještě zažitou atmosféru svatby, nebo jiné události, ne po měsíci a pěti dalších zakázkách. Můžete počítat s tím, že vám výsledné fotky dodám garantovaně do dvou týdnů.
  4. Počet odevzdaných fotografií nezávisí na ceně, ale na kvalitě. Jinými slovy – spodní hranice je daná ceníkem, horní se fantazii meze nekladou, budeme-li extrémně kreativní.
  5. Fotografie k následné retuši a dalšímu odevzdání vybírám já. I toto je součást péče o zákazníka. Vězte totiž, že výsledná podoba fotografie se od té, která se ocitne po stisku spouště na SD kartě ve fotoaparátu, mnohdy znatelně liší. Trénované oko je tak schopné daleko rychleji a kvalitněji odhadnout, čím má cenu se zaobírat a co patří na smetiště dějin.
  6. Z výše uvedeného vyplývá, že vám nikdy neodevzdám kompletní adresář všech v daný den pořízených fotek. Každopádně vězte, že s tím, co Vám finálně odevzdám, si předtím náležitě vyhraji.
  7. Na fotografiích nezačínám pracovat dříve, než je zaplacena alespoň záloha. Celý balík upravených fotografií odevzdávám po obdržení celé platby na můj účet.
  8. Pakliže jste s mou prací spokojeni a rozhodnete se spolupracovat znovu, jsem sám tím, kdo vám upraví cenu směrem dolů, vy si o nic říkat nemusíte.
  9. Ceník je hezká věc, nicméně fotograf není korporace, aby se měl řídit pouze pravidly a penězi. Máte tedy zájem o spolupráci a máte nějaké speciální požadavky? Nestyďte se je říct dopředu a nahlas, jsem přesvědčen, že vám budu schopen vyhovět, i kdybyste chtěli třeba portrét vaší milé pověsit na k příjezdové silnici do vašeho města. Máte zájem spolupracovat a nevejdu se vám do rozpočtu? I taková situace se dá leckdy řešit, například realizací nějakého super nápadu, který mi bude zrovna chybět v portfoliu..
  10. Neberu všechny zakázky jen proto, že za ně dostanu zaplaceno. Jedná se například o aranžované focení novorozeňat, maturitních plesů, různých parties apod. Proč? Protože to neumím a neumím to, protože mě to nebaví:)