O mně

Jmenuji se Michal Mládek a ve fotografování se zdokonaluji již šestým rokem. Za tuto dobu jsem prošel celkem zásadní (nicméně pro fotografy tak typickou) přeměnou z člověka, který cvaká všechno všude snad jen pro tu radost ze zvuku závěrky fotoaparátu, v jedince, který nad výslednou fotografií přemýšlí nejen z hlediska aktuální situace, ale i postprodukčních činností, které považuji za nedílnou součást procesu vzniku dobré fotky. Zároveň jsem dospěl do fáze, kdy fotím především lidi a fotografování ostatních věcí jsem začal chápat spíše jako závdavek pro občerstvení mysli.

Proč fotografuji lidi? Asi hlavně pro to, že mě baví být tím nenásilným loutkohercem, pod jehož taktovkou vzniká něco, na co se bude bavit koukat jak zákazníka, tak jeho přátele či rodinu.

Z výše zmíněného tedy vyplývá, že budu poctěn, pakliže si mě vyberete jako člověka, který vám pomůže zachovat vzpomínkyna vaši aktuální podobu či myšlenkové rozpoložení za pomoci ať již ženských, či mužských individuálních portrétů, či boudoir focení (včetně těhotenského), tak třeba portrétů v párech, zachycujících nenásilně, přesto aranžovaně například rande. No a tím to samozřejmě nekončí. Jednou s nejzásadnějších a emocionálně nejsilnějších událostí našich životů je bezpochyby svatba, kterou vám nafotím tak, aby na fotografiích vynikly jak jemné detaily průběhu dne, tak nejniternější pocity všech účastníků slavnostní události. Fotografie vaší rodiny, či dětí potom celý můj okruh činností přirozeně uzavírá.

Moje zásady:

  1. Jsem bytostně přesvědčen, že zákazník je spokojen především v situaci, kdy je s ním nakládáno jako se skutečným zákazníkem, nikoliv jako s neználkem, který si například stoupl do špatného světla… Jednoduše jsem vám schopen slíbit, že se se mnou budete cítit příjemně.
  2. Ceník je hezká věc, nicméně fotograf není korporace, aby se měl řídit pouze pravidly a penězi. Máte tedy zájem o spolupráci a máte nějaké speciální požadavky? Nestyďte se je říct dopředu a nahlas, jsem přesvědčen, že vám budu schopen vyhovět, i kdybyste chtěli třeba portrét vaší milé pověsit na k příjezdové silnici do vašeho města. Máte zájem spolupracovat a nevejdu se vám do rozpočtu? I taková situace se dá leckdy řešit, například realizací nějakého super nápadu, který mi bude zrovna chybět v portfoliu..
  3. Dodržuji termíny 🙂 
  4. Pracuji rychle. Nejradši mám, když můžu na fotografiích z dané zakázky začít pracovat již po návratu z ní. Vašim fotkám se chci totiž věnovat v době, kdy mám ještě zažitou atmosféru svatby, nebo jiné události, ne po měsíci a pěti dalších zakázkách. Můžete počítat s tím, že vám výsledné fotky dodám garantovaně do týdne.
  5. Počet odevzdaných fotografií nezávisí na ceně, ale na kvalitě. Jinými slovy – spodní hranice je daná ceníkem, horní se fantazii meze nekladou, budeme-li extrémně kreativní.
  6. Fotografie k následné retuši a dalšímu odevzdání vybírám já. I toto je součást péče o zákazníka. Vězte totiž, že výsledná podoba fotografie se od té, která se ocitne po stisku spouště na SD kartě ve fotoaparátu, mnohdy znatelně liší. Trénované oko je tak schopné daleko rychleji a kvalitněji odhadnout, čím má cenu se zaobírat a co patří na smetiště dějin.
  7. Z výše uvedeného vyplývá, že vám nikdy neodevzdám kompletní adresář všech v daný den pořízených fotek. Za to vězte, že s tím, co Vám finálně odevzdám, si předtím náležitě vyhraji.
  8. Na fotografiích nezačínám pracovat dříve, než je zaplacena alespoň záloha. Celý balík upravených fotografií odevzdávám po obdržení celé platby na můj účet.
  9. Pakliže jste s mou prací spokojeni a rozhodnete se spolupracovat znovu, jsem sám tím, kdo vám upraví cenu směrem dolů, vy si o nic říkat nemusíte.
  10. Neberu všechny zakázky jen proto, že za ně dostanu zaplaceno. Jedná se například o focení novorozeňat, maturitních plesů, různých parties apod. Proč? Protože to neumím a neumím to, protože mě to nebaví:)